Thermal & Spa

Thermal & Spa

Masajlar

İnsan vücudunda sırtlarda ağrı, boyunlarda tutulma ve kas gerilmelerinde masaj oldukça faydalıdır. Masaj insanlarda fiziksel, zihinsel ve ruhsal bir arınma ve rahatlama etkisi vermektedir. Siz değerli misafirlerimiz için uyguladığmız masajlar ; Altın Masajı, İnci Tozu Masajı, Lokal Masaj, Hamile Masajı, Klasik Tüm Vücut Masajı, Hint Baş Masajı, Medikal Tüm Vücut, Medikal Sırt Masajı, İsveç Masajı, Aromaterapi Masajı, Volkanik Sıcak Taş, Anti Stres Masajı, Yüz Masajı, Refleksoloji Masajı, Lenf Drenaj Masajı, Selülit Masajı, ve Thai Masajıdır.

Ozon Tedavisi

Deri kan dolaşımını arttırarak cilt yenilenmesini, sıkı ve pürüzsüz görünüm oluşmasını sağlar. Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını arttırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Damarları temizler. Kan ve lenfa sistemini temizler. Daha temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt sağlar. Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir. Adrenalini okside ederek genel bir sakinlik sağlar.Daha ilk seansta gevşemiş ve rahatlamış olduğunuzu hissetmenizi sağlar.

Lokal Parafin

Bölgesel olarak uygulanır. Cildin gözeneklerini açarak oksijen alışverişini daha rahat yapmasını sağlar, nemlendirir ve besler. Parafin daha çok el & ayak bakımında, sırt, dekolte, bacaklarda özellikle selülitli bölgelerde uygulanır. Cildin dokusunu korur, canlandırır, yumuşatır, bir görünüm sağlar, cilde derinlemesine intibak ederek, cildin nem oranını artırır.

Çamur Uygulamaları

Çamur hafif ağrı ve acıları iyileştirir, kan dolaşımını hızlandırır, kasları rahatlatır, organizmayı güçlendirir, stres atmayı sağlar, cildi derinlemesine temizler, arındırır, bakım yapar, yumuşatır.

Ayak Detoksu

Ayakta bulunan ter bezlerinden vücutta biriken toksinleri atar ve arındırır. Vücudun PH seviyesini daha alkali hale getirmeye yardımcı olur ve ayaklarda ki çeşitli zararlı organizmaları etkisiz hale getirerek rahatlatıcı bir etki sağlar.

Vücut Analizi

Termal Spa ve uygulamalarımız da G5 Masajımızda mevcuttur. Vücudunuz uzman ekiplerimiz tarafından analiz edildikten sonra, selülit giderici ve yağ yakıcı bu masaj ile uygulandığı bölgeye titreşimler vererek hücreleri hareketlendirir ve yağ yakımını hızlandırır.

Tuz Odası

Avrupa’da 19. Yüzyılda ön plana çıkmıştır. Yerin 250 metre alt kısmında çalışan tuz işçilerinin hiçbirinin zatüre, astım vb. akciğer hastalıklarına yakalanmadıkları dikkat çekmiştir. Bunu farkeden bilim insanları tuz mağaralarını araştırmaya başlamış ve araştırma sonuçları da bir mucizeyi açığa çıkarmıştır. Tuzun bu mucizesini misafirlerimizin yararına sunmak için de tuz odalarını Sandıklı Thermal Park Hotel kalitesiyle hizmetinize sunuyoruz.

Hamam Terapi & Vücut Bakımları

Türk hamam kültüründe kesenin önemli bir yeri vardır. Göbek taşında yoğun bir şekilde ter attıktan sonra cildin ölü derilerden, kirden arınması ve temizlenmesi için kese uygulanır. Deri gözeneklerinde biriken toksin maddelerin vücuttan atılmasını sağlayan ‘’kese uygulaması’’ gözenekleri açar ve cildinizdeki pürüzleri giderir.

Vücut Bakım

Tüm organlarda olduğu gibi vücudun da belli bakımlara ihtiyacı bulunmaktadır. Bu bakımların ihmal edilmesi gibi durumlarda ise belli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Vücut bakımını en doğru şekilde yapabilmek için elbette vücudun nelere ihtiyacı olduğunu, cilt tiplerini bilmek ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda en bilinçli şekilde bakım uygulamak gerekmektedir.

Cilt Bakımı

Cilt anlizi ve cilt bakımı konularında uzman kişiler tarafından cilt analizi yapılarak cilt tipine uygun cilt bakımı ile, cildin doğal su ve sebum oranı dengelenir. Böylece ciltte sivilce, kuruluk, yağlanma ve kırışmanın önüne geçilerek; gözeneklerin açılması sağlanır.

Bayan & Bay Kuaför Hizmeti

Sandıklı Thermal Park Hotel de siz değerli misafirlerimize bayanlar ve erkekler için kuaför hizmeti verilmektedir.

Bitki Banyosu

Özellikle stres, sıcak su tarafından bedenden sökülüp atılır. Kaslar gevşer, sinir sistemi ve kan dolaşımı olumlu etkilenir. Bitkisel yağlar veya süt ürünleri eklenen banyolar ise cildi güzelleştirir.

Buhar Odası

Sıcak su buharı kullanarak vücuttaki stres, yorgunluk, ölü hücre ve toksinlerin atılmasını sağlayan yönteme buhar odası adı verilir. Buhar odasındaki nem oranı yüksek olduğundan ciltteki nem kaybı azdır. Ayrıca cilt dışarıdan nem alarak toksinleri attığından sıvı kaybı da olmaz. Buhar odasında bulunan ısı, dolaşım sistemini hızlandırdığı gibi kandaki oksijen miktarını da yükseltir.

Sauna

Saunanın rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi ile yorgunluk ve stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sinir sistemi için de olumlu etki yapar. Saunanın antikor üretimini arttırması bağışıklık sistemini güçlendirir ve bizi dış etkenlere karşı son derece dirençli hale getirir.

Bize Whatsapptan Ulasin
Bize Whatsapptan Ulasin